Kilpnäärme alatalitlus ja kaal ! 26.10.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on tegemist kilpnäärme alatalitlusega ja sooviks teada, kas siis, kui hakkan ravi saama, saab mu kaal korda ? ( ei leidnud sellele internetist mingit selget vastust )

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ja arvate, et nii lihtne see ongi? Kahjuks mitte. Teie ülekaalu põhjuseid on tõenäoliselt mitu ja alatalitluse adekvaatne asendusravi võib küll kaalulangusele mõnevõrra kaasa aidata, kuid tõenäoliselt see probleemi ei lahenda. Niisiis tuleb ikkagi korrigeerida toitumist ja võimalikult palju liikuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.