Sõlmeline struuma 16.10.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Käisin ultrahelis, jutt järgmine: sagarate struktuur ebaühtlane, paremas sagaras mitu kõrvuti paiknevat hüpoehhogeense äärisega kuni 1,1cm sõlme, moodustub justkui suurem lobulaarse väliskontuuriga sõlm. Vasemas sagara kolm kuni 1,2 hüpoehhogeense äärisega sõlme. Perearst ütles, et ei midagi hullu, aga andis saatekirja endokrinoloogile. Kuna järjekorrad pikad, vaevab ikkagi küsimus, et mis sõlmed ja mis nad teevad? Muud analüüsid pidid normis olema.

Muidu olen saledamapoolne, ainult kael on viimaste aastate jooksul jämedaks läinud. Kas need asjad on omavahel seotud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie perearstil on õigus. Sõlmeline kilpnääre on keskealistel naistel sageli esinev probleem. Sõlmed Teie kilpnäärmes on suhteliselt väikesed ja lõikust Te tõenäoliselt ei vaja. Ka pahaloomulisus on vähetõenäoline. Võite rahulikult oma vastuvõtujärjekorra ära oodata ja siis saate juba arsti vastuvõtul põhjalikuma selgituse.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.