Kasvu suurendamine 15.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23a noormees ja probleemiks on rahulolematus oma kasvu suhtes, nimelt olen 172cm pikk, kuid sooviks kasvõi 5cm juurde kasvada. Kas on see üldse kuidagimoodi võimalik? Kas mõned kasvuhormooni rõhud või harjutused või siis muud võimalused? Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
23-aastaselt pole kasvada võimalik enam mingil moel. Luude kasvutsoonid on kinni ja pikkuskasvu enam ei toimu. Peate oma pikkusega leppima.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.