Kilpnäärme puudulikkus 27.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kas kilpnäärme puudulikkus võib ka ajapikku mööduda? Mul avastati alles hiljuti. Väideti, et pean tablette võtma elu lõpuni. Muidugi arst ütles, et ravimi doos on küll väike, ent võtma peaksin siiski. E i ole endale neid ostnud. Mis juhtub, kui neid tablette ei tarvita? Olen 160 cm ja kaalun 131 kg. Tegelen hetkel kaalujälgimisega, peaaegu 10 kg on kaotatud. Võib-olla tobe küsimus, aga kas see kilpnäärme probleem võib kaduda koos ülekilodega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme alatalitluse põhjuseks on enamasti krooniline autoimmuunne türeoidiit. Kilpnäärme alatalitlus ei ole seotud rasvumisega ja kehakaalu langetamisega ei parane. Küll võib dekompenseeritud alatalitlus põhjustada ainevahetuse aeglustumist ja vedeliku retensiooni ning niimoodi rasvumisele kaasa aidata.
Soovitan siiski asendusravi võtta, siis kaovad ka kilod kiiremini ja saavutatud kaalu on kergem säilitada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.