Probleem kilpnäärmega 04.12.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 22a N ja juba pikemat aega kahtlustan, et mu kilpnäärmega pole kõik korras. Esiteks on mul süptomid nagu liigne karvkasv, ülekaalulisus, kõhukinnisus jne. Nüüd siis perearst saadab mind endokrinoloogi juurde ja analüüsi lehel on ta alla kriipsutanud järgmised uurigu tulemused:
TSH - 2,02
WBC - 3.71
Neut% - 29,4
Lymph% - 60,9

Kuna endokrinoloogi aeg on suhteliselt kaugel veel, siis sooviksin teada, mis mul viga võib olla. Seda tean kindlasti, et kõik korras ei ole, sest inimene tunneb, kui tal miskit sees viltu on.

Aitäh.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme talitlus on perearsti poolt tehtud analüüside kohaselt korras (TSH - 2,02), seega ei ole Teie vaevuste põhjuseks kindlasti kilpnäärmehaigus. Muud olemasolevate analüüside alusel öelda ei saa. Karvakasvu rohkenemine ja kõhukinnisus käivad sageli kaasas rasvumisega. Tõenäoliselt oleks mõislik püüda oma kehakaalu dieedi ja elustiili muutusega korrigeerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.