Hommikune maovalu Thyroxinist? 22.07.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mulle määrati 50 mikrogrammi L-Thyroxini. Võtan seda hommikul 30-50 min ennem hommikusööki klaasitäie veega. Umbes 30 min pärast hommikusööki (jogurt) tekib mul tugev maovalu koos külmavärinatega ja iiveldustundega. Varem pole seda olnud. Kas see võib olla tingitud hommikusest tabletivõtmisest tühja kõhu peale ning kas võiksin proovida võtta tabletti muul ajal, nii et saaksin ikkagi tabletist maksimaalse kätte?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuigi ma ei usu, et L-türoksiin võiks olla Teie maovaevuste põhjuseks, võite seda ravimit tõepoolest võtta ka peale sööki.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.