kilpnääre ja lastetus 08.04.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kui on tugev kilpnäärme alatalitus siis see ilmselgelt mõjutab laste saamist. Kas oleks mõtekas hakkata kaaluma kunstliku viljastamist?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
RAVIMATA kilpnäärme alatalitlus mõjutab tõepoolest viljakust. Kõigepealt on vaja adekvaatse asendusravi abil kilpnäärmehormoonid korda saada ja kui see ei aita, tuleks viljatuse põhjusi otsida ka mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.