oluline lisa küsimusele- nõgesetee 24.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

See ei ole eraldi küsimus.


Lisaksin ühe kaaluosa esitatud küsimusele sellega, et nõgeseteed soovitatakse rahvameditsiinis abivahendina vähese kasvu korral. See viitab minu meelest 2le võimalusele:
1) selle toime peab olema üsna tugev, et tema mõju nii pikaajalisele protsessile nagu kehakasv on täheldatud "folkloorselt".

2) Võimalik, et vastuoluliselt, on rahvapärimuslik seos nõgese ja kasvu vahel tekkinud hoopis sellega, et väheldase kasvuga seda tarvitasid.(et saada "jõudu kasvamiseks" vms, pidades silmas mõnda muud kõrvenõgese toimet).
St siit võimalik järeldada et vb see DHT inhibiitor hoopis põhjustas kasvuraskusi.
Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere taas!
Pikkuskasvu edendamiseks on head vahendid piisav uni (kasvamine on eriti intensiivne öötundidel), mõõdukas füüsiline koormus, valgu- ja energiarikas toit, positiivne ellusuhtumine.
Hoolimata kõigest eelnevast on meie pikkuskasvu maksimum suurelt osalt pärilikult ette määratud ja seda muuta pole võimalik. Eriolukordadeks on kasvuhormooni vaegus või sugulise arengu peetus, kus õigel ajal tehtud hormoonravi võib oluliselt aidata.
Lisaks esimeses lõigus ära toodule, võib ka rahvameditsiini vahendeid proovida (kahju neist enamasti ei sünni). Nende puhul on tõenäoliselt ka usufaktor oluline. Siiski pole niivõrd tähtis mitte füüsiline, vaid ikka vaimne ja hingeline suurus - ärge seda unustage!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

lisa täiendavale küsimusele

nr 51646 saadab nüüd siis ainult oma kirja lõpuosa, et ehk saab siis kõik korda:
........TPO Ak>1000 (

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kahju küll, kuid Teie kirja lõpuosa jäi ka seekord lugemata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: