Mures 22.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Perearst tegi analüüsid, kus selgub et TSH on 9,32. Kunagi varem pole kilpnäärmega probleeme olnud. Emal on autoimmuunne türeoidiit. Arsti juurde saan alles märtsis. Muud näitajad pidid olema korras. Olen väga ,mures, et millest on võib olla tingitud TSH tõus? Pole varem haigusega kokkupuutunud.

Lugupidamisega,
tartlanna

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenöoliselt on ka Teil krooniline autoimmuunne türeoidiit ja sellest ongi tingitud TSH mõõdukas tõus. Võite rahulikult oma vastuvõtuaja ära oodata. Arsti juures selgub, kas vajate ka ravi.
Tervitades,
Anu Ambos.