karvad rindadel 21.08.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on mure rindade peal kasvavate karvadega. Üldiselt probleeme karvakasvuga pole, kuid viimasel ajal on just rindadel kasvavad karvad väga häirima hakanud ja suurt stressi põhjustanud. Hõredam karvakasv on ka naba ümbruses, kuid usun, et hormoonidega probleeme ei ole, kuna ka tsükkel on alati paigas olnud. Muuhulgas võtan juba üle aasta ka Jeanine anitbeebipille... Sooviksin teada, kas üksikute karvade kitkumine rindadelt võib ohtlikuks osutuda? Siiani olen mõni kord neid žiletiga maha lõiganud, kuid tulemus on lühiaegne ning stress on suur... Paar korda olen mõndasid karvu ka pintsetiga välja kitkunud, kuid kardan väga, et see võib kuidagi moodi ohtlik rindadele olla... Äkki oskate nõu anda, kas peaksin kitkumisest kindlasti loobuma või ei ole see tegelikult nii ohtlik...
Loodan, et leiate aega vastamiseks... Sest olen juba mitu kuud hommikust õhtuni rindade karvakasvu pärast suures stressis olnud, kuid äkki pole muretsemiseks väga suurt põhjustki, ilmselt on see naistel üsna tavaline probleem...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ma ei ole kahjuks nahaarst ega kosmeetik. Arvan, et üksikute karvade kitkumine ei ole tervisele ohtlik. Soovitan nõuande saamiseks pöörduda mõnda depilatsiooniga tegelevasse kosmeetikakabinetti. Kuigi oletan samuti, et hormonaalseid probleeme Teil ei ole, võiksite karvakasvu küsimuses ka oma günekoloogiga nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.