Acomplia 26.05.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutasin Teile paar kuud tagasi seoses kõrgenenud glükohemoglobiini tasemega (mul oli see 6,0). Ma ei ole nüüd juba ca 2 kuud tarbinud suhkrut sisaldavaid toite (puuvilju ikka söön). Kahjuks ei ole mu kehakaal langenud. Lugesin siit foorumist, et on ravim Acomplia, mis mõeldud inimestele, kellel südame-veresoonkonna haigused ja metaboolne sündroom. Reductili ei saanud ma just seetõttu tarvitada, et vererõhk kipub kõrge olema (tarvitan ravimeid) ja aeg-ajalt on liiga kiire pulss ning rütmihäired. Ehk saaksin ma abi Acompliast? Tõsi, see ravim on kallis, aga elu on veel kallim. Ma ei ole siiani suutnud ühtegi dieediprogrammi järgida (kaasa arvatud Kaalujälgijate oma), kuna tulemuseks on väga suur nõrkus, halb enesetunne ja söömasööstud. Samas toitun üsnagi tervislikult, eriti peale magusasöömise lõpetamist, kuid kehakaal ei lange. Ilmselt on põhjus toidu koguses, mis on siiski liiga suur. Kas Acompliat kirjutab välja ainult endokrinoloog ja milliseid uuringuid vms. tuleks enne selle tarvitama hakkamist teha? Ma ei arva, et tabletid kõiki probleeme lahendavad, aga olen tõesti omadega puntras (pikkus 164/ kaal 103).

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Accompliat võite proovida küll (kaaluprobleem on piisavalt tõsine). Välja saavad seda ravimit põhimõtteliselt kirjutada kõik arstid. Eelnevalt tuleks teha biokeemiline analüüs veeniverest (neerude ja maksa talitluse näitajad, kolesterool, veresuhkur). Accompliat ei tohi kasutada ravi vajava depressiooni korral. Accompliat peaks kasutama vähemalt 6 kuud ja paralleelselt jälgima ööpäevast kaloraazi ja tervisliku toitumise põhimõtteid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.