Depressioon vs somaatilised sümptomid 19.03.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23 aastane naine, võtan korduva somaatiliste sümptomitega depressiooni raviks 1,5 a antidepressanti Cypralex, olen pidevalt hädas ka äärmiselt madala vererõhuga. Tihti esineb peavalusid, iiveldust, nõrkust, unehäireid, Rahutute jalgade sündroom... Neid võib kõiki seostada ka depressiooniga, kuid tundub uskumatu, et nii paljud mured on kõik põhjustatud depressioonist.
Hiljaaegu, mõne nädalaga on minu silmade alla tekkinud tumedad rõngad. Varem sellist probleemi pole olnud.

Teie praktika jooksul, kas on olnud juhuseid, kus klassikalisteks depressiooni sümptomiteks peetud nähud viitavad tegelikult mõnele kroonilisele haigusele vmt? Millisele (kroonilisele) haigusele võivad taolised sümptomid veel viidata?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Korduv küsimus, millele juba eelnevalt vastasin. Selliste sümptomite alusel ei saa diagnoosida ühtegi konkreetset kroonilist haigust. Tegemist on väga levinud ja väga mittespetsiifiliste vaevustega, mis kõik ka tõepoolest võivad olla tingitud depressioonist.
Igapäevases praktikas juhtub pigem seda, et patsient teeb ära hulga uuringuid ja käib paljude spetsialistide juures enne, kui selgub, et vaevuste põhjuseks on ärevushäire või depressioon. Loomulikult arvan, et lisaks psühhiaatrile võiks nõu pidada siiski ka perearstiga ja mõned üldanalüüsid võiksite ära teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Hüpotüreoos

Ma ei tahaks küll endale mingit haigust külge pookima hakata, aga mulle soovitati kontrollida kilpnääret. Nimelt on asi sellest, et olen püüdnud aasta aega kaalu langetada, aga asjatult. Suvel sõitsin ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tasub ikka. Mõõduka kilpnäärme alatalitluse sümptomid on ebamäärased ja vähemärgatavad. Selguse saamiseks piisab ühest hormoonnäitajast (TSH). Eriti soovitan analüüsi teha sel juhul, kui perekonnas ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: