kilpnäärma alatalitlus ja ülekaal 25.02.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mõtlesin,et kirjutan siin teile,sest mujalt pole abi saanud.Nimelt olen 168 cm ja kaalun 96 kg.Mul on diagnoositud kilpnäärme alatalitlus ja määratud L-Thyroksin.Alguses oli selle mõju tunda aga enam mitte midagi.Võtan ka Fluxi sest olen sügavas depressioonis.Läbi teinud kadalipu söömishäiretega.Kaaljujälgijate rühmas kujunes välja anoreksia...hiljem kui mõistus hakkas pähe tulema,et nii ei saa leidsin buliimia.Pigem kasutasin lahtisteid,sest ei suutnud oksendad.Enam ei ole sellega ammu tegelenud.Alla võtsin muidugi 10%oma kehamassist aga pärast tuli juurde kolm korda sama palju.Olen käinud endogrinoloogi juures ja maksnud ennast lolliks..tulemus-suur null.Enam ei oska midagi teha.Nii ei saa elada.Ma ei suuda nii elada.Võimalus on maoballon või vöö.Aga selleks puudub mul materjaalne võimalus.PALUN ABI...AIDAKE MIND...MA OLEN MEELEHEITEL!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei ole Teie probleem endokrinoloogilist laadi. Kui L-türoksiini foonil on kilpnäärme hormoonanalüüsid korras, ei saa endokrinoloog Teid rohkem millegagi aidata. Soovitan pöörduda Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriahaiglasse toitumishäirete spetsialisti vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.