Liigne östrogeen? Endokrinoloog või androloog? 30.01.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 17a mees. Kaal 84kg, pikkus 181cm, rasvaprotsent 14, tegelen jõusaalitreeninguga. Mure siis selline, et isegi selle väikese 14% rasvaprotsendi juures on tuharatele rasva ladestunud, just alaosas, tagumiku kuju on imelikult ümar. Ma ei oska ise midagi muud arvata, et tegemist on liiga kõrge östrogeeni tasemega. Ei teagi, kas liigne östrogeen tuleb toidust või on testosteroon nii kõrge, et osa sellest aromatiseerub östrogeeniks. Arvatavasti on lahenduseks östrogeeni blokaatorid.

Ja veel sooviks teada, kas selle probleemiga pöörduda endokrinoloogi või androloogi poole? Perearst arvas esialgu, et endokrinoloogile, aga lõpuks otsustas, et hoopis androloogile. Ja kas perearsti ise saab antiöstrogeene välja kirjutada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Enne kui ravimeid tarvitada, tuleb selgeks teha, kas on midagi ravida. Soovitan pöörduda oma murega endokrinoloogi või androloogi poole, kes teeb hormoonanalüüsid ja selgitab, kas Teil üldse on tegemist hormonaalse kõrvalekaldega või on ümarad tuharad Teie kehakuju eripära (mida võite tõenäoliselt vastavate lihaste treenimisega mingil määral korrigeerida).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.