ülekaal lapsel 30.11.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

TERE,
olen mures oma 13-aastase poja pärast,kes on tugevas ülekaalus.Ülekaal hakkas tekkima u 5-6 aastaselt. Hetkel kaalub ta 74 kg ja pikkus on 166 sm. Reitel ja kõhul on tselluliit,seljatagant vaadates on voldikesi terve rida. Oleme käinud kontrollis ka endokrinoloogil,kus tehti kilpnäärme-ja vereanalüüs. Kõik on analüüside järgi korras. Toitumist jälgime hoolega,ka kellaaegu. Õhtul pärast kella 18 ei söö.Kui palju võiks sellises vanuses ja olukorras laps teha trenni ja missugust? Kodune jõusaal on meil olemas,kus on trenzööre mitmesuguseid. Olen soovitanud tal praegu kasutada velotren. ning jooksulinti(käib,ei jookse)Kui palju korraga ja mitu korda nädalas tohiks ta sellist trenni teha?Missugune peaks olema tema pulsisagedus treenides? Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei ole ma lastearst ja ka täiskasvanute puhul tegelen harva ülekaalulisuse raviga, kui põhjuseks pole endokriinhaigus. Soovitan pöörduda Tallinna Lastehaiglasse dr. Ülle Einbergi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.