arginiinirikast toitu 17.11.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mu 3a8k vanusel pojal on geneetiline haigus akondroplaasia, luumoodustumise häirest tingitud kääbuskasv. Ravi puudub. Ainus soovitus, mida kusagilt kuulnud-lugenud olen (peale luude pikendamise operatsiooni), mis võiks veidigi kasvu lisada, on soovitus süüa arginiinirikast toitu. Sööme siis tomatit ja shokolaadi. Küsimus on selline, et kas on olemas ja kas võiks tarvitada ka mingeid arginiini sisaldavaid toidulisandeid? On vist mingid taastumist soodustavad preparaadid sportlastele. Tahaks olla kindel, et kogemata kahju ei tee.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei oska Teie küsimusele vastata. Peaksite pöörduma ikkagi lastearsti poole. Sportlaste toidulisanditega kahjuks kursis ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.