lastetus 02.10.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tehtud mitu ebaõnnestud kunstlikku viljastamist. Millegipärast ebaõnnestumise põhjusi ei uurita. Kas saaks ise pöörduda endokrinoloogi juurde hormoonide ja kilpnäärme uuringuteks. Kas on vaja saatekirja?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska Teie konkreetset juhtumit kommenteerida, kuid tavaliselt eelnevad kunstlikule viljastamisele põhjalikud uuringud, mille käigus määratakse ka kilpnäärme- ja suguhormoonide taset.
Loomulikult võite kahtluse korral alati endokrinoloogile pöörduda ja lisauuringuid teha. Ilma saatekirjata saate pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule Tallinna või Tartu erakliinikutes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

kilpnääre ja lastetus

Tere
Kui on tugev kilpnäärme alatalitus siis see ilmselgelt mõjutab laste saamist. Kas oleks mõtekas hakkata kaaluma kunstliku viljastamist?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
RAVIMATA kilpnäärme alatalitlus mõjutab tõepoolest viljakust. Kõigepealt on vaja adekvaatse asendusravi abil kilpnäärmehormoonid korda saada ja kui see ei aita, tuleks viljatuse põhjusi otsida ...

Loe edasi

Küsimus!

Lp. Anu Ambos!

Minu probleemiks on lastetus. Tehti hormonaaluuringud ja tulemused olid jörgmised (kahjuks naistearsti juurde ei õnnestu väga kiiresti pääseda):
türeotropiin - 2,29

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Teie kilpnäärmehormoonid on korras ja seega on kilpnäärmetalitlus normi piires. Kilpnäärme juurest Teie lastetuse põhjusi otsida ei saa.
Tõenäoliselt vajaksid Teie probleemi puhul kontrollimist ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: