Kõris poomis tunne 23.07.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere, olen 29 aastane ühe lapse ema. Mul on pidevalt on olnud kõris selline poomis tunne, on tehtud vereproovi kilpnäärme osas ja see oli korras, nüüd on olnud hääl ära juba vasrti üle kuuaja, rääkida ei jõua lihtsalt pole jõudu, mingi päev on häält ja siis jälle mitte,Olen lugenud et hääle muutumisega on tegemst kõri vähiga, kas võibki nii olla et on kõri vähk.perearst võttis ka kurgult mingi proovi ja oli ok, Mida teha peaksin kurgu nina eriarsti vastuvõtule pöörduma, mis on need varjandid mis mul võib olla.
Tänades kairi.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Minu soovitus oleks teha kaela piirkonna ultraheliuuring ja paluda perearstilt saatekirja nina-kugu-kõrvaarsti juurde. Kilpnäärmehaigus võib olla hääle kadumise põhjuseks üksnes hiidstruuma (väga palju suurenenud kilpnäärme) või kilpnäärmevähi korral. Hiidstruuma oleks aga nähtav ka kaela välisvaatlusel, kilpnäärmevähk on harvaesinev haigus. Kõige sagedasem hääle käheduse ja kadumise põhjus on ikkagi kõripiirkonna põletikulised haigused.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.