küsimus 03.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere.alles hiljuti hakkasin enda tervise eest rohkem hoolitsema.kuna mu isa oli suhkruhaige,siis ostsin endale glükomeetri MEDISENSE.ma olen viimased kaks kuud mõõtnud oma veresuhkrut,ühikuks on mmol/L.mu keskmine tulemus on 8,0-11.0 vahel.kas see on normaalne.kasutamis juhendis on üle 16.0 mmol/l kriitiline ja tuleks arsti poole pöörduda.äkki saate aidata.tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Normaalne veresuhkru väärtus tühja kõhuga on 3,5-5,5 mmol/l, peale sööki 1-2 tundi võib see olla veidi kõrgem, kuid tervel inimesel üldjuhul mitte üle 7 mmol/l. Seega on Teie poolt määratud väärtused normist selgelt kõrgemad. Viga võib olla ka glükomeetris. Soovitan pöörduda oma perearsti poole ja tema juures veresuhkru näidud üle kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.