kilpnäärme alatalitus ja lapse saamine 29.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

hiljuti käisin günekoloogi juures ja ta soovitas konsulteerida endokrinoloogiga kuna analüüside põhjal on põhjust arvata et on kilpnäärme alatalitusele viitavad probleemid, olen ülekaaluline, ebaregulaarne tsükkel. Üks laps mul on. Kui end korralikult ravida ja kaalu langetada, kas siis on võimalik veel lapsi saada? Günekoloog küll väitis et alatalitusega naised väga tihti lapsi ei saa.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan Teil ennast tõepoolest endokrinoloogi vastuvõtule kirja panna ja Teile tehtud uuringute vastused kaasa võtta. Siis selgub ka, kas Teil tõepoolest on kilpnäärme alatalitlus, millest see on tingitud ja kas on vaja puuduvat kilpnäärmehormooni ka ravimiga asendada. Õnneks on alatalitluse puhul võimalik hormoonisisaldus veres asendusraviga normi viia ja siis ei tohiks alatalitlus ka viljastumisel takistuseks olla.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.