Veresuhkur 5,9 06.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 26 a. noor naine pikkus 173 cm, kaal 70. Veresuhkur mõõdeti 5,9. Magusat söön väga vähe, kui siis hommikul 1 kohuke. Vahel harva mõne kommi. Mida peaksin tegema, et veresuhkrut alandada.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et Te ei peaks oma veresuhkru pärast esialgu muret tundma. Veresuhkur 5,9 mmol/l tühja kõhuga veeniverest võetuna on täiesti normi piires. Kui veri võeti näpuotsast ja veresuhkur määrati glükomeetriga, on 5,9 mmol/l küll veidi kõrgem täisvere normist, kuid jääb lubatud vea piiridesse. Soovitada võiks lihtsalt korduvat määramist mõne aja möödudes (paar nädalat kuni paar kuud).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.