rinnanäärmed noormehel 26.02.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

kuu aega tagasi pani 23-aastane noormees tähele, et tema 1 rind on teisest pisut suurem. Lisaks on selles mingi tihend, mis kord on suurem, siis jälle väiksem. Millest võib olla 1 rinna suurenemine tingitud ja kas see kaob ise ära võib peab arstiga konsulteerima. Kellega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan kindlasti arstiga konsulteerida, et selgitada rinnanäärme suurenemise võimalik põhjus. Selleks võivad olla hormonaalsed häired, kasutatavad ravimid (ka narkootilised ained ja anaboolsed steroidid), ka halvaloomuline kasvaja (õnneks üliharva). Vajdusel tuleb teha ka rinnanäärme ultraheliuuring. Ravivajadus ja -viis olenevad rinnanäärme suurenemise põhjusest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.