silmad 01.02.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on kilpnääre pisut suurenenud lapsest peale,kuid ei ole põhjustanud mingeid muid kõrvalnähte.Ei võta ka mingeid ravimeid seoses sellega.Käin iga aasta kontrollis ka-kõik on korras.Aga nüüd kui käisin,küsis arst miks mu silmad nii läigivad.Ei osanud sellele midagi vastata.Siis ei tundnud veel,et ongi silmadega probleem.Arst ütles veel,et see võib olla kilpnäärmest.See on nagu silma kuivus,aga tilgad ja kunstpisarad ei aita.Töötan ka arvutiga,aga mitte palju.Silmad koguaeg terved olnud,nüüd mõjub ka nägemisele natuke-niidi nõela taha ajamisega on juba probleeme.Küsimus-kas see võib olla kilpnäärmest ja on ka sellele mingi ravi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Silmakahjustus võib esineda üksnes autoimmuunse kilpnäärmehaiguse korral. Kui Teil on lihtne kilpnäärme suurenemine ja autoimmuunse kilpnäärmehaiguse tunnused puuduvad (antikehade tiiter on madal), samuti puuduvad kilpnäärme talitlushäired (hormoonid on korras), ei saa kilpnääre kuidagi silmi kahjustada. Kui tunnete, et silmad viimasel ajal tihti väsivad ja nägemisteravus on langenud, käige ära silmaarsti juures.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.