kas vöib pöhjus olla kilpnäärmes 28.01.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen 23 aastane neiu.ja mul käed on pidevalt niisked ,ei ole nagu vahet kas käed kylmad vöi soojad ikkagi higised,ja sama jama jalgadega,ja käed mul ka värisevad,mul juba körini et mind mönitatakse selle pärast.tahaksin väga leida lahendust oma murele.ja et kas ma saaksin abi ka perearsti juurest vöi pean minema kohe endokrinoloogi juurde.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuigi otseselt Teie vaevused endokriinhaigusele ei viita, võiks igaks juhuks siiski kilpnäärmehormoonid määrata, et kilpnäärme ületalitlus välja lülitada. Noore inimese rohke higistamine ei ole tavaliselt haiguslik. Tösisem vaevus on käte värisemine, mille põhjuse peaks välja selgitama.
Soovitan pöörduda oma murega perearsti juurde, kes teeb esmased analüüsid ja suunab vajadusel endokrinoloogi, neuroloogi või psühhiaatri juurde.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.