tumedad karvad kehal 19.01.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma olen 17 aastane tüdruk. Mingi viimased pool aastat juba olen tähele panud, et mulle on kasvanud tumedamad karvad naba ümbrusesse ja rinnanibude ümbrusesse. Mis ma peaksin tegema, kui ära raseerin, siis kasvavad ju veel tugevamalt tagasi. Olen juba paar tükki pintsettidega ära tömmanud aga kas on vöimalik, et see on mingi hormoonide värk ja kaob ise ära? vöi äkki on vöimalik mingeid tablette süüa? kas oskate aidata? palju muidu laseriga ära vötmine maksab?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mõni üksik karv rinnanibude või naba ümbruses ei osuta veel mingile tõsisele hormonaalsele häirele. Kui karvakesi on tõepoolest ainult mõni üksik, samas menstruaaltsükkel korras ja günekoloog viga ei leia, pole põhjust oma tervise pärast muretseda.
Teine asi on kosmeetiline probleem ja kui Teid need karvakesed häirivad, võite pidada nõu nende eemaldamise suhtes mõnes kosmeetikakabinetis. Sealsete hindadega ei ole ma kahjuks kursis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.