Stuuma ja õhuionisaator 20.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Tööruumi toodi õhuionisaator. Kohe esimesel päeval tundsin tugevat kvartsi lõhna, kilpnäärmes pitsistust, raske on hingata. Lugesin masina kasutusjuhendi läbi; kõike on tehtud õigesti.
Toakaaslasi õhuionisaator ei sega; nad ei tunne ka kvartsi lõhna.
Põen sõlmelist struumat. Geneetiline. Viimased kilpnäärmeanalüüsid olid normis.
Küsimus: kas õhuionisaatori ning kilpnäärme vahel võib olla mingisugune seos?

Ette tänades
Maris

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Õhuionisaatori ja kilpnäärme vahel seos puudub. Küll mõjutab ioniseeritud õhk suuõõne, neelu ja hingamisteede limaskesti. Võimalik, et sealt tuleb otsida Teie halva enesetunde põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.