kilpnääre tsüstid 17.10.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere
käisin ultrahelis kilpnäärmega:Ehhostruktuur diffuusselt mõnevõrra ebaühtlane,sõlmi ei esine,kuid mõlemas sagaras(dex=sin) esineb mitmeid väikeseid tsüste läbimööduga 1-6mm.
Kokkuvõte:Leid viitab diffuussele kilpnäärme koe kahjustusele.
muidu oli kilpnääre korras=Möödud:Parem sagar:AP1,35cm,risti 2,2cm,piki 5,8,maht9,0cm
Vasak sagar:AP 0.91cm,risti 1,69cm,piki 4,53cm,maht 3,6cm
Isthmus:0,24cm
Üldmaht:12,6ml
perearst saatis endokrinoloogi juurde aga sai aja alles detsembri keskpaigaks.
Selline mure,et kas tänu sellele võib mul olla südame kiiremini löömine,klimp kurgus,kaelavalu (just eriti eest)ja ka kõrva,ka väsimus??vahel neelamine raskendatud,nagu midagi oleks ees.Kas kuidagi oleks võimalik kiiremini saada vastuvõttule,sest need hädad häirivad.Millest see võis tekkida ja kui halb see on?Või pole see asi vajalik kiiret vastuvõttu?olen mures oma tervise pärast ja tänan kui vastate oma kiires tööpäevas mu vastusele:)
jõudu teile teie töös!
n28a

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil pole põhjust karta ja endokrinoloogi juurde võite rahulikult oma järjekorra ära oodata. Teie kilpnääre on ultraheliuuringul normisuurune, 1-6mm tsüstikesed tavaliselt kliinilist tähendust ei oma. Difuusne koekahjustus võib viidata autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele (krooniline türeoidiit). Mingit valu ega neelamistakistust selline kilpnääre ei põhjusta.
Tõenäoliselt oleks vaja olukorra täielikuks hindamiseks määrata ka kilpnäärmehormoonid (seda võib teha ka perearst). Südamepekslemine võib viidata ületalitlusele, kuid siis peaksid kaasnema ka kaalulangus, käte värisemine, tugev higistamine jms.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.