küsimus 20.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Ma ei tea kas pöördun õige küsimusega teie juurde, aga mure järgmine.
Viis aastat tagasi kui olin neljandat kuud rase avastas naistearst kontrolli käigus mul kilpnäärmes sõlme mis osutus uuringute põhjal pahaloomuliseks kasvajaks, mis ka raseduse ajal opereeriti, peale lapse sündi 6 kuud hiljem toimus radiojood ravi( kiiritus ravi), seda on tehtu mulle juba neljal järjestikul aastal, nüüd lähen varsti uuringutele, kas olen sellest terveks saanud või tuleb uuesti ravi teha, sest viimne kord peale ravi oli jäänud mingi vari, mida lähen uurima.
Küsimus selline ma olen 27 aastane naine ja mul on üks laps, aga kas mul on võimalik veel lapsi saada kui raviga ühele poole olen saanud. Kas peale kiiritus ravi on võimalik rasedaks jääda ja kas see on väga ohtlik lapsele kui ma rasedaks jään. võib selle ravi tagajärjel üldse terveid lapsi saada?
Teid ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Enne vastamist konsulteerisin ka radiojoodravi spetsialisti dr. Eve Kelguga Ida-Tallinna Keskhaigla radioloogia osakonnast.
Kui radiojoodraviga ühelepoole olete saanud, võite tulevikus perekonna juurdekasvu planeerida küll. Rasestumisest soovitatakse hoiduda 1 aasta jooksul peale viimast radiojoodprotseduuri. Kui see tähtaeg on möödunud, vastunäidustusi pole. On tehtud ka vastavaid uuringuid, milles pole leitud eelneva radiojoodravi mingit halba mõju hiljem sündinud lastele. Loomulikult tuleb silmas pidada, et L-türoksiini annus oleks adekvaatne ja kilpnäärme alatalitlus hästi kompenseeritud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

küsimus

kas esimesetüübi diabeedist on võimulik lapsel välja kasvada.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

Maks

Tere! Minul on selline küsimus, mida tähendab ultraheliga tehtud uuring- leid (maksa sagaras kajavaese struktuuriga kolle), kas on tegu maksavähiga ja mida see tähendab? Ette tänades.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Küsimus valel aadressil! Esitage oma küsimus palun gastroenteroloogile ehk mao- ja soolearstile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: