dieet ja kilpnääre 18.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Öelge palun, kas dieedi pidamisest võib tekkida kilnäärme ületalitus? Selline küsimus on tekkinud, kas neil kahel asjal on seost. On teie praktikas seda ette tulnud? Raske on uskuda, et maiustustest loobumine ja taimetoit võiks kuidagi kahjulik olla ...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei, dieedipidamisest kilpnäärme talitlus ei muutu. Maiustustest loobumine ei ole kindlasti kahjulik. Pikaajaline äärmuslik taimetoitlus võib organismis siiski mõningaid probleeme tekitada (rauavaegus jne.), kuid kilpnäärme talitlusele see mõju ei avalda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.