halb enesetunne 19.08.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on kilpnäärme alatalitus, hetkel on hormoonitase veres normis analüüsi järgi. Tunnen, et mul on siiski midagi midagi viga, mis seotud hormoonidega. Pea valutab tihti hommikul tõustes ja terve päev on suur väsimus ja nõrkus, liigesed ja lihased valutavad aeg-ajalt. Juukseid on hakanud langema. Miliseid hormoonanalüüse sellisel juhul teha veel, kas kirjelduse järgi võib see kõik üldse olla seotud hormoonidega? Minu endokrinoloog ei ole mulle rohkem analüüse teinud, perearst ei oska samuti mind aidata. Mina ei ole arst ja ma olen väsinud mõistatamast, mis mul viga on. Kui ma lähen selliste kaubustega artsi juurde, kas endokrinoloogil on alust mulle mingeid analüüse teha selliste vaevustega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Väsimus, nõrkus, liigesvalud, peavalu on väga sagedased ja paljude haiguste puhul esinevad vaevused. Midagi eriliselt endokriinhaigusele viitavat Teie kaebustes ei ole. Kui hormoonanalüüsid on asendusraviga korras, ei ole kilpnäärme alatalitlus vaevuste põhjuseks. Igaks juhuks võiks kontrollida ka neerupealsete talitlust, kuigi neerupealiste puudulikkusele on väsimuse ja nõrkuse kõrval iseloomulik kaalulangus, soolaseisu ja naha ülemäärane pigmentatsioon, mida patsiendid ka ise tähele panevad.
Soovitan oma vaevustest pigem perearstiga rääkida ja teha kõige tavalisemad ülduuringud. Diagnoositud kilpnäärme alatalitluse varju võib jääda verevaegus (aneemia) või algav liigeshaigus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

hüpglükeemia

Tere!

Viimasel ajal on mul paar korda nädalas paar tundi peale sööki väga halb enesetunne. Käed värisevad, pea käib ringi, rahutus , silmanägemine hägustub.
Kui söön midagi siis läheb ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kui madal veresuhkur on Teil olnud?
Insulinoom on väga haruldane haigus. Sel puhul on veresuhkur madal sageli öösiti või varahommikul, samuti seoses füüsilise koormusega. Ja madal tähendab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: