kõhnus 07.08.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 30a. naine, 1,60 pikk ja kaalun 42 kg. Kleenuke olen muidugi kogu aeg olnud. Võin süüa nii palju kui tahes aga juurde ei tule kusagilt ning tervis on ka enda teada korras. Suitsetan ka, ning tegin ka selle katse et, jätsin suitsetamise maha ja ei tõmmanud kaks aastat , kuid ka selle aja jooksul ei muutunud midagi. Loobusin ning nüüd suitsetan jälle." Kõhna on hea välja näha aga magada on valus." Oskate nõu anda mida teha või kuhu pöörduda. Ette tänades. K.K

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei arva, et peaksite kuhugi pöörduma. Kui tunnete ennast tervena ja kaebusi ei ole, pole põhjust meedikuid tülitada. Sale keha on Teile pärilikult kaasa antud ja arvan, et see on parem, kui liigsete kilodega võidelda.
Suitsetamine loomulikult asja ei paranda. Tegemist on ikkagi kroonilise mürgistusega. Kui suutsite 2 aastat ilma suitsuta vastu pidada, suudate ka sellest päriselt loobuda. Asi ei ole ju kehakaalus, vaid kogu organismi tervislikus seisundis.
Kui soovite luudele rohkem polstrit (et "ei oleks valus magada"), soovitan käia regulaarselt jõusaalis või muus meelepärases trennis ja veidi lihaseid kasvatada. Siis olete lisaks saledusele ka heas toonuses ja rühikas kõrge eani. Ja mida üks naine veel võikski soovida ...
Tervitades,
dr. Anu Ambos.