türeotoksikoos? 06.07.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21-a naine. Paar päeva tagasi kui üritasin doonorina verd anda, siis avastati, et mul on kilpnäärmeprobleemidele vastav tahhükardia - 124 l/m. Ise arvasin, et palavast ilmast ja kiirustamisest, aga ei läinud eriti alla ka peale 10 minutit rahuolekut - 115. Sellele järgneval päeval kukkusin rattalt peale 10 km sõitu ja kuskil peale 1,5 tundi, kui olin rahulikult istunud, püsti tõustes hakkas iiveldama ja mõõtes sain pulsi kuskil 132. Kiirabisse jõudes oli 134 - tilgutiga sain Corderoni ja Panangini, pulss alla ei läinud. Kätes kerge tremor, mis tagasimõeldes oli mul nõrgemal kujul olnud juba mitme kuu jooksul. Soovitati kiiremas korras endokrinoloogi jutule minna ja täna (o6.07) sain perearstilt saatekirja, aga endokrinoloogi juurde alles 17. august. Kas ma peaksin muretsema, et nii pika aja pärast? Mida ma ise saaksin teha niikaua, mida vältima? Kas see võib olla ka tingitud minu valitud erialast? Sügisest lähen kolmandale kursusele radioloogiatehniku erialal ja päris tihti praktika raames kiirgusega kokku puutunud.

Ette tänades,
L.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ainult tahhükardia alusel kilpnäärme ületalitlust diagnoosida ei saa (kuigi see on tõepoolest üks sümptomitest). Südamepekslemisel võib olla palju teisigi põhjusi. Imestan, et perearst ei määranud ühtegi kilpnäärmehormooni, mis oleks olukorda selgitanud. Kui olete Tallinnast või lähiümbrusest, võite tulla SA PER Mustamäe korpusesse minu vastuvõtule 11.07. 13.07. või 14.07. kell 11.00-13.00 kabinet 1113. Võtke kaasa perearsti antud saatekiri ja mõni EKG.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.