Kas ma peaksin kilpnäärmega arsti juurde minema? 05.06.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma olen 155cm pikk ja kaalun 75kg. See ei ole ju normaalne! Ma teen kõvasti sporti aga kaal ei lange. Aastaid poob kõris ja kukla piirkonnas. Olen tähele pannud, et poob tihti siis kui öö on lühike ja uni vilets. Tavaliselt olen järgmine päev pahas tujus ja sõdin teiste inimestega. Ma ei saa kanda kõrge kraega pluusisid ning kampsuneid. Mul on kodus 3 aastane laps. Tütar normaalsel teel ilmale ei tulnud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei arva, et Teie ülekaal oleks põhjustatud kilpnäärmehaigusest. Ka "poomistunne" halvasti magatud öö järel on pigem psühhosomaatiline stressi väljendus, kui kilpnäärmehaigusele iseloomulik tunnus. Igaks juhuks võiksite oma murest perearstile rääkida. Ta katsub kaela ja kui leiab vajaliku olevat, teeb ka analüüsid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.