pankreas 28.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 6 aastasel lapsel valutab juba 2 kuud kõht ja on ka aeg-ajalt lahti. Üldse kaebab laps pidevalt halba enesetunnet. Perearst uuris ikka ja jälle usse ja lambliaid. Neid ei olnud. Nüüd aga leiti uriinist, et diastaas oli 3850. tegime ka hommikul veresuhkru, mis oli 5,8. Kas meil on põhjust karta, et asi võib pöörduda diabeediks? Kas ainult dieediga saame sellest hädast lahti?
Millest üldse selline haigus tuleb? Suguvõsas antud probleeme pole.

Tänades,
murelik lapsevanem

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et suhkurtõbe esialgu karta pole vaja. Ülejäänu suhtes soovitan pöörduda lastearsti poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.