kehakaalu kiire tõus 27.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 40a, 160/63 naine. Võtsin 3 viimase kuuga kaalus juurde 6 kg. Siiamaani on kaal olnud aastate jooksul väga stabiilne- 56-57 kg. Suuri elumuutusi või stressi pole. Istuv töö, seda küll. Milles võib olla probleem?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei tea. Kui mingeid muid vaevusi ei esine, siis selline kaalutõus veel haigusele ei viita. Üks tegur on kindlasti iga - keskeas lisandub kaalu hoolimata sellest, et toitumisharjumused ja eluviis on samad, mis 10 aastat varem. Tavaliselt lisandub kaal aga vähehaaval peaaegu märkamatult 300-500g kuus, mitte hüppeliselt.
Soovitan toidulaud üle vaadata ja järgnevaks pooleks aastaks ujulapääse osta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.