Kilpnäärme alatalitlus ja kehakaalu tõus 07.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu probleemid algasid kehakaalu tõusuga. Möödunud aasta pooleteise jooksul olen juurde võtnud ~25 kg. Kilod tulid ikka tasakesi hiilides. Jaanuaris tehti vereproov ja avastati TSH -13,6, TPO- 2000, FT4 -10. Hakkasin tablette võtma. Kehakaal ei alanenud. Läksin teises elukohas arsti juurde ja vereproov näitas TSH 0,6. Kas kahe kuuga nii suur näitude vahe on normaalne? Kehakaal pole alanenud, võtan 1 tab e 100mg igal hommikul ja väsimus on kogu aeg peal.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Siit järeldus, et Teie kehakaalu tõusu põhjuseks ei olnud kilpnäärme alatalitlus. Saate adekvaatset asendusravi ja ka viimati määratud TSH on juba täiesti korras. Kehakaalu tõusu põhjus jääb ebaselgeks. 25kg poolteise aastaga on tavatu ja soovitan uuesti perearstile pöörduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.