kehakaalu tõus millest? 25.07.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen 29 naine. 3-4 aastat tagasi peale pea traumat hakkasin järsku kehakaalus palju juurde võtma. praeguseks olen proovinud dieete peale kuut mitte süüa ja midagi ei aita. on nii, et esimene kuu võtan alla küll aga hiljem tuleb kõik poolteist korda juurde kuigi pean dieeti edasi. suhkrutase on 5 normis kohalik Kohtla-Järve edokrinoloog ei ole kilpnääret kontrollinud ütleb vaid et olen stressis. kas see on nii ja teine küsimus kas oleks võimalik teha Tallinnas mingisugused uuringud ja millise raha eest. meie perearsti käest on võimatu saada kuskilegi suunamiskirja. kardioloog saatis mu Tartu günekoloog-endokrinoloogi juurde kuid saatekirja sain ikka vaid K-Järve tavalisele endokrinoloogile.

ettetänades vastuse eest, Heli K-Järve

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokrinoloogi ülesandeks on selgitada, kas kaalutõus võiks olla seotud endokriinhaigusega või mitte. Tõenäoliselt piisab selleks küsitlusest, läbivaatusest ja paarist-kolmest hormoonanalüüsist. Kui leiate, et kohapeal on Teid vähe uuritud, võite alati küsida "teist arvamust". Selleks võite pöörduda Tartu Ülikooli Kliinikumi Konsultatiivsesse Polikliinikusse või Ida-Tallinna Keskhaigla Konsultatiivsesse Polikliinikusse endokrinoloogi tasulisele vastuvõtule. Järjekordi praktiliselt ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.