käte higistamine 24.03.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

alates 3. eluaastast on mu käed ja jalad pidevalt higistanud. iga päev kui tõusen üles ja mõtlen, et käed polegi täna higistanud, hakkavad käed ja jalad kohe higistama. suudan vapustavalt hästi endale sugereerida, et kui käed pole päeva jooksul kordagi higistanud, siis nüüd peavad nad higistama hakkama. elu on teinud see veidi tülikaks kuna mängin klaverit ja varem harrastasin ka peotantsu. kas oskab mõni kogenud endokrinoloog nõu anda, mida teha ja öelda miks see nii on? kilpnäärme testid olid korras ja endokrinoloog, kelle juures ma käisin ei osanud midagi öelda. ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei näe higistamisel mingit seost endokrinoloogiaga. Kui hormoonanalüüsid korras, siis endokriinhaigust pole. Kuna Teie puhul tuleb mängu autosugestsioon, soovitan pöörduda psühholoogi või psühhiaatri poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.