kas kilpnäärme talitluse häire? 02.02.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 33 a.naine.7a.tagasi diagnoositi kilpnäärme(ei mäleta,kas üle-või alatalitus),kaebused püsivad tänapäevani.Kaebusteks südame-pekslemine,eriti öösiti,jube "poomis-tunne"kaelas,eriti siis,kui olen närviline.Käisin 3kuud tagasi uue spetsialisti juures(eelmine arst kahjuks suri)öeldi,et kõik normis,ometi ütles eelmine arst,et tablette peab tarvitama kogu elu?Mida arvata?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Üle- või alatalitluse olemasolu või puudumist näitab hormoonanalüüs. Kui see on korras, pole Teil kumbagi. Südamepekslemine, "poomistunne" ja närvilisus võiksid osutada pigem ületalitlusele, kuid hormoonanalüüs on siiski see, mis asjad paika paneb. Küsige oma arstilt täpsemat selgitust, mida hormoonuuring näitas. On ju tore, kui noor inimene ilma rohtudeta läbi saab. Närvilisus, "poomistunne" ja südamepekslemine võivad olla ka lihtsalt stressi kehaliseks väljenduseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.