autoimmunne türeoidiit 13.12.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,

palun öelge, milliseid vitamiine, mineraale ja loodustooteid soovitate kasutada krooniline autoimmunne türeoidiidi puhul, millised toetavad ja kaitsevad kilpnääret ning ühtlasi tugevdavad kogu organismi hormonaal - ja immunsüsteemi.

Ilusat jõuluootust ja kõike head soovides Tiiu

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kroonilise autoimmuunse türeoidiidi puhul ei ole teaduspõhisel meditsiinil küll mingeid vitamiinide ega loodusravi soovitusi pakkuda. Ei aita ka jood, mida rahvameditsiinis kilpnäärmehaiguste puhul soovitatakse. Selle haiguse puhul joodipuudusega tegemist ei ole. Samas ei sea see tõbi mingeid olulisi piiranguid. Võib reisida, spotida, päevitada ja süüa kõike, mis maitseb. Kord aastas tuleb siiski kontrollida kilpnäärmehormoonide taset. Õnneks püsib kilpnäärme talitlus enamusel patsientidel normaalsena ja asendusravi vajadust ei ole.
Seega järgige tervislikke eluviise - liikuge piisavalt, sööge tervislikult, puhake, kui puhkust vajate. Sel viisil on ka Teie kilpnääre parimal viisil hoitud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.