karvad 08.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on küsimus selle kohta, et kas ebatavalistes kohtades kasvavad karvad on tingitud meessuguhormoonide liigsest sisaldusest organismis. Ja kui see nii on, siis kas mõned rasestumisvastased tabletid võivad seda probleemi leevendada/ lahendada? Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Liigse karvakasvu põhjusi selgitades on mõistlik lasta günekoloogil või endokrinoloogil meessuguhormoonide taset määrata. Siis saab ka selgeks, kas see on karvakasvu põhjuseks. Karvakasvu laad ja rohkus sõltub suures osas pärilikkusest. Tõepoolest, rasestumisvastased tabletid, mis sisaldavad naissuguhormoone, muudavad nais- ja meessuguhormoonide tasakaalu naise organismis esimeste kasuks ja võivad mõjuda karvakasvu vähendavalt. Siiski on ühtedel preparaatidel see toime tugevam kui teistel ja valiku suhtes tasub oma günekoloogiga nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.