kaltsium 07.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 43 aastane naine, kellel on 3x op. selgroogu (stenoos, degeneratiivsed muutused terve lülisamba ulatuses) Enesetunne on väga halb, jalad ei kanna isegi oma keha raskust, pidev tuim valu kogu selgroo ulatuses.
Proovitakse ravi Medroliga. Juba esimesel päeval tundsin ennast tohutult paremini, teisest päevast rääkimata. Valu kadus nagu nõiaväel pea terveks päevaks, jõudlus jalgades paranes.
Rinnaku peal vohab mööda roideid üsna suur luuline moodustis, samuti sääreluudel luuliste kühmude rida, millele ei osata seletust anda.
Siit väike mõte, kas ei või olla tegemist kaltsiumi ladestumisega organismi?
Kas neerupealsete talitlust on võimalik kuidagi ka määrata?
Olen aastaid kannatanud kuid hormoonravi on väga tume maa ja seetõttu olen umbusklik. Ehk saab kunagi nendele hädadele mõistliku seletuse, et elukvaliteet paraneks.
Teid ette tänades küsimuse autor

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Medrool, millega Teid ravitakse on sünteetiline neerupealiste hormoon ja väga tugeva põletikuvastase ja immuunsüsteemi mõjutava toimega. Paluge oma raviarstil selgitada, miks just see ravi on Teile vajalik ja millised on võimalikud kõrvaltoimed. Et ravi aitab, olete juba omal nahal kogenud.
Teie kirja põhjal ei oska ma küll Teie diagnoosi ära arvata. Neerupealiste haigus see aga kindlasti ei ole. Kaltsiumi ainevahetust reguleerib kõrvalkilpnäärmehormoon. Seda ja kaltsiumi taset organismis saab mõõta ja usun, et Teil on seda ka tehtud.
Kui on leitud Teie vaevusi leevendav ravi, on tõenäoliselt ka haiguse põhjus teada. Usaldage oma raviarsti, kuid paluge tal ka Teile probleemi olemus selgeks teha. Tervitades,
dr. Anu Ambos.