mure kaltsiumiga 24.09.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

mul on opereeritud kilpnäärme kõrvalnääre,mis reguleerib kaltsiumi.ioniseeritud kaltsium on nüüd koguaeg madal hetkel 0,943.Tahaksingi teada kuidas seda tõsta,kaltsiumi tabletid ei mõju,võimalik,et see kaltsium mida sõõn läheb mujale.Ja veel tahaks teada milliseid tervise hädasid ta mulle tekitama hakkab,praegu on krampe

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui ioniseeritud kaltsiumi tase on alla 1 mmol/l, tekib spontaanne krambivalmidus - tekivad tahtele allumatud tõmblused esialgu näo- ja käte lihastes, raskematel juhtudel üle kogu keha.
Üksnes kaltsiumi võtmisest sel juhul abi ei ole, vaja oleks lisaks võtta aktiveeritud D-vitamiini preparaati Rocaltrol. Seda saab soodusretseptiga välja kirjutada Teie endokrinoloog. Kindlasti on vaja 1-2 kuu möödudes kaltsiumi taset veelkord kontrollida, et Rocaltroli ja kaltsiumi annus parajaks timmida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.