kas on siis suhkruhaigus. 18.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,mul on selline mure
et kuu aega tagasi tuvastati mu lapsel et on suhkruhaigus,nuud veresuhkrud on normaalsed juba 2nädalad 3.3-6.4 kas on normaalne et ongi suhkruhaigus ja ei ole ka sustinud,kui on sellised numbrid.kas uusi analuuse ei saaks teha.ma toon uhe näte. reedel töin oma lapse lasteaiast koju ja ma möötsin ta veresuhkrut,söömisest oli möödas 30min. ja veresuhkur näitas6,2 ja magama läks enne möötsin siis oli 4,4 ja hommikul tousis oli 3,4,niiviisi köiguvadki.mida teha andke nöu,kas ta on ikka diabeedik vöi ei.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on Teie lapsel nn. mesinädalate periood. See kujuneb paljudel värskelt diagnoositud 1. tüüpi diabeetikutel paari esimese insuliinravinädala järel. Insuliinravi normaliseerib veresuhkru ja annab lapse oma kõhunäärmele veidi tuge ja puhkust, nii et see hakkab paremini tööle. Mesinädalate ajal võib insuliinivajadus oluliselt langeda või hoopis kaduda. Samas tuleb meeles pidada, et see on ajutine nähtus. Mesinädalad kestavad tavaliselt mõni nädal kuni mõni kuu. Siis on kõhunäärme jõud taas ammendatud ja vaja läheb uuesti insuliini abi. Pidage sidet tütre raviarstiga ja jälgige lapse veresuhkrut. Siis ei maga Te maha aega, mil insuliinravi taas vaja hakkab minema.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.