kilpnäärme ületalitlus??? 01.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul võeti veenist verd ja leiti et mul on kilpnäärme ületalitlus. Aga nagu ma ületalitluse puhul olevaid tervisehädasid lugenud olen, ei vasta praktiliselt ükski sellele mis mul on. Mina tunnen aegajalt iiveldust (süda paha), siis valutavad mul põlveliigesed ning on lihasvalu. Kaal on mul küll kuu jooksul langenud kuskil 3 kilo, kuigi söön normaalselt. Kõht lahti pole. Südamekloppimist ka tunda pole, ainult sel juhul, kui kõnnin viiendale korrusele. Ärritun suhteliselt kergesti ning tunnen suurt väsimust. Kas, kui hormoone on veres rohkem kui vaja (täpseid andmeid kahjuks ei tea), võib olla ka mingi muu haigus peale kilpnäärme ületalitluse. Endokrinoloogile sain aja alles kuu pärast. Olen 26 aastane
Tänan Teid väga vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tuleb endokrinoloogi vastuvõtule pääsemine siiski ära oodata, et lõplikku vastust saada. Tõenäoliselt pole Teile veel mingit ravi määratud.
Suur väsimus ja kergelt ärritumine on kilpnäärme ületalitluse puhul sageli esinevad, kuigi mitte spetsiifilised nähud. Ka mõningane kaalulangus on Teil olemas. Kuna olete noor ja päris hea tervise juures, talute hästi füüsilist koormust hoolimata mõõdukast kilpnäärme ületalitlusest. Iiveldus ja liigesvalu pole tõepoolest kilpnäärmehaigusega seostatavad tunnused. Võimalik, et tuleb teha veel lisauuringuid teiste tõbede välistamiseks.
Usun, et peale endokrinoloogi juures käimist saate oma seisundis selgust ja vajadusel ka ravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.