kilpnäärme yletalitlus 30.09.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen 41 a.naine.mul diagnoositi kilpnäärme yletalitlus juba 10 a. tagasi.Olen saanud 2-l korral Mercazolili ravi.Viimasest arstivisiidist on möödas u.5 aastat.Nyyd tunnen jälle meeletut väsimust,kuigi mind koondati aprilli löpus ja siiamaani olen kodune.Veelgi rohkem häirib mind pidev värisemine(yle kere),see tekkib iseenesest ja sydame kloppimine ning higistamine.Otsin praegu tööd,aga hirm on minna uude kohta vestlusele,sest mind vaadatakse imelikult minu värisemise ja hingeldamise pärast.Ka onmul tekkinud nö.sydame seiskumise tunne,aga see on ilmselt lihtsalt paanika.Kas oleks öige minna köigepealt ravile ja siis proovida taas tööd leida .

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et kilpnäärme ületalitluse retsidiiv on Teie poolt kirjeldatud tunnuste alusel üsna tõenäoline. Kõigepealt tuleb tõepoolest tervis korda teha ja alles siis uue töökoha peale mõelda. Raviga saab kilpnäärmehormoonid taas normi ja enesetunde paremaks 1-2 kuuga. Siis võite taas uue jõuga tööotsingutele pühenduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.