ei saa vahepeal hingata 20.09.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on üks küsimus kuhu arsti juurde ma peaksin pöörduma. Mul on vahepeal väga raske hingata, söök ei taha alla minna, nagu oleks mingi klimp kurgus. Kas peaksin laskma kontrollida kilpnääret, või on see tingitud millegist muust. Ette tänades Külli.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pöörduge kõigepealt perearstile. Teil esinevate vaevuste põhjused on kõige sagedamini psühhosomaatilist laadi (psüühilise stressi kehaliseks väljenduseks). Perearst teeb kindlaks, kas ei ole siiski tegemist ka kilpnäärme, neelu-kõri või mao-sooletrakti patoloogiaga ja annab vajadusel saatekirja eriarstile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.