Ca+Mg seoses struumaga 10.06.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas vastab tõele, et inimene, kellel on probleeme kilpnäärmega (difuusne toksiline struuma) ei tohiks kasutada Ca+ Mg tablette? Kuna pool aasat tagasi soovitas neid võtta hambaarst ja kilpnäärme talitluse häired avastati alles kuu aega tagasi ning olen kaltsiumit ja magneesiumit tarbinud siiani, siis nüüd ei teagi, kas selline kooslus on lubatud? Ei osanud seda ka arsti käest küsida, kuna ei tulnud selle pealegi, et see keelatud võiks olla. Ühes loetud artiklis aga avastasin lause, kust lugesin välja, et struuma probleemides mängib kaasa joodivaegus ja soovitav ei ole ka Ca+Mg liigsus.

Teie vastust ootama jäädes,

Maie

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kaltsiumi ja magneesiumi sisaldavaid vitamiinpreparaate ja toidulisandeid võite julgelt kasutada. Mingit vastunäidustust siin kilpnäärmehaiguste puhul ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.