juukste langus ja endokrinoloogilised uuringud 23.05.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 19 aastane neiu. Enda arvates pole mul tõsiseid tervisehädasid, kuid jällegi on juuksed kohutavalt lahti. Olen ise lugenud palju selle häda kohta ja nii sattusin ka Teie lehele. Juuste väljalangemise puhul on nahaarstid soovitanud läbi viia endokrinoloogilisi uuringuid. Palun, kas Te võiksite seletada, milliseid uuringuid läbi viiakse selle probleemi uurimiseks ja kui tõenäoline Teie arvates on probleemi põhjuse avastamine? (Artiklitest on jäänud mulje, et suhteliselt vähe leitakse põhjus üles)

Teid südamest ette tänades, Helen

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokrinoloogiliste uuringute all mõeldakse antud juhul hormoonanalüüsi eelkõige kilpnäärmehaiguse väljalülitamiseks. Kui mure väga suur ja peres teisigi kilpnäärmehaigeid, võiks selle proovi tõepoolest teha. Samas palju-palju sagedamini kui endokriinhaigus, on juuste väljalangemise põhjuseks krooniline stress, sage värvimine jne. Aitab pigem hea juuksur, kes soovitab sobiva hoolduse. Kui tegemist on lausa paljakute tekkimisega peanahal, tuleks nahaarstiga nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.