kolesterool 20.05.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Milline on normaalne kolesterool 45 aastasel meesterahval ja milline on normaalne hea ja halva kolesterooli vahekord veres?

Tänan ette.

Tiia

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Normaalne kolesterool täiskasvanud inimesel on alla 5mmol/l (üldkolesterool), LDL (paha kolesterool) alla 3,0 mmol/l ja HDL (hea kolesterool) üle 1,0 mmol/l. Need on Mustamäe Haigla labori normväärtused. Kui küsimus tõsiselt huvitab või on kolesterooliga probleeme, pöörduge lipiidikabinetti. Need asuvad Tallinnas Mustamäe ja Keskhaiglas, Tartus Maarjamõisa Polikliinikus. Lisaks kolesterooli määramisele antakse seal dieedialast nõu ja aidatakse hinnata Teie üldist südame- veresoonkonna haiguste riski.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.